- Łódź Design - http://www.uni.lodzdesign.com/?lang=pl -

Rada Programowa ŁDF 2013

Posted By k.zawada On 03/06/2013 @ 10:01 In News | Comments Disabled

[1]

Agata Nowotny – socjolożka, badaczka, konsultantka w procesach projektowych. Zajmuje się społecznymi wymiarami dizajnu i nowych technologii. Szef specjalizacji socjologicznej w School of Form. Zajmuje się socjologią dizjanu, kultury materialnej i nowych technologii. Interesuje ją projektowanie procesów innowacji społecznych. Analizuje współczesne trendy społeczno-kulturowe.
Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy doktorskiej bada społeczne znaczenia i rolę projektowania we współczesnym świecie. Jest szefem specjalizacji socjologicznej w poznańskiej School of Form. Prowadziła zajęcia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Ma duże doświadczenia w badaniach marketingowych i społecznych. W pracy badawczej korzysta z etnografii, badań wizualnych i semiotyki. W warsztatach kreatywnych i doradztwie strategicznym wykorzystuje metody coachingu i design thinking. W Towarzystwie Inicjatyw Twórczych ę konsultuje koncepcje innowacyjnych działań sieci Latających Socjologów oraz Pracowni DESIGN.

Paweł Grobelny – projektant i kurator wystaw. Studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lionie i Paryżu. W roku 2009 wybrany w Brukseli do grona „100 Young Creative Talents” w ramach Roku Kreatywności i Innowacji Unii Europejskiej. Stypendysta Rządu Francuskiego w Paryżu, w 2007 r. i Casa de Velazquez w Madrycie, w 2011 r.. Jest autorem mebli miejskich między innymi w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju i ogrodzie Albertine w Brukseli. Wykładowca poznańskiej School of Form. Laureat licznych nagród m.in. PRODECO 2006 i 2008 oraz Tremplins Meuble Paris. Jego prace znajdują się między innymi w kolekcji Muzeum Designu w Monachium. Wspólnie z Agnieszką Jacobson-Cielecką jest kuratorem cyklu wystaw „Unpolished. Young Design from Poland” popularyzujących polski dizajn poza granicami kraju (www.unpolished.pl).

Iwo Zmyślony – studiował filozofię i historię sztuki na KUL i UW. Autor kilkunastu publikacji z zakresu epistemologii i metodologii nauk. Doktoryzuje się pracą na temat tacit knowledge oraz zagadnień z tym powiązanych – wiedzy eksperckiej, intuicji, heurezy, know-how, pattern cognition, problem-solving, embodied knowledge i design thinking. Zajmuje się teoriami interpretacji oraz historią sztuki XX wieku. Prowadzi badania z zakresu proksemiki i fenomenologii ciała w aspekcie ich zastosowań na gruncie szeroko pojętego designu. O sztuce pisze dla „Kultury Liberalnej”, „Dwutygodnika” i „Obiegu”. Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych Ashoka Innovators for the Public.

Agnieszka Jacobson-Cielecka – konsultant merytoryczny Łódź Design Festival, niezależna kuratorka wystaw designu, Head of Design School of Form w Poznaniu, krytyk designu, dziennikarka, publicystka. Od czasu, gdy pisanie o designie w „Elle Decoration” – magazynie, który wprowadziła na polski rynek i prowadziła jako redaktor naczelna przez siedem lat (2000-2007) – zamieniła na tworzenie i organizowanie wystaw o designie, Agnieszka Jacobson-Cielecka stała się jednym z najważniejszych promotorów młodych twórców
z Polski i świata. Od 2008 pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Łódź Design (www.lodzdesign.com) i kuratora wielu wydarzeń tego festiwalu (wystawy Play&Joke 2008, Design Tales 2009, Crumple Zone 2009). Od 2011 jest dyrektorem programowym ds. Designu w School of Form w Poznaniu (www.sof.edu.pl), nowym projekcie edukacyjnym stworzonym we współpracy z Lidewij Edelkoort jako część Warsaw School of Social Sciences and Humanities. Pełni tam też funkcję Head of Domestic Design. Najbardziej znane koncepty kuratorskie Agnieszki Jacobson Cieleckiej to Polska Folk, Materia Prima oraz Unpolished (razem z Pawłem Grobelnym) (www.unpolished.pl), prezentowane na wielu festiwalach i w muzeach designu
w Europie. Agnieszka Jacobson-Cielecka prowadzi szkolenia i wykłady na temat designu i aktualnych trendów, pisze dla polskich magazynów branżowych i life-stylowych, jest jurorką wielu konkursów. Poprzez swoje działania czyni design i jego funkcje bardziej zrozumiałymi i dostępnymi. Ukończyła wydział malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych
w Gdańsku. Mieszka w Warszawie.

Weronika Rochacka – jest niezależnym konsultantem w zakresie projektowania usług, zarządzania designem oraz edukacji projektowej. Wcześniej pracowała w brytyjskim Design Council w Londynie, wiodącym ośrodku promocji efektywnego zarządzania designem na świecie. Współtworzyła tam m.in. projekty związane z edukacją szkolną i uniwersytecką, jak również z upowszechnianiem wiedzy o designie wśród brytyjskich przedsiębiorstw, centrów nauki i technologii oraz organizacji sektora publicznego.
Weronika regularnie bierze udział
w branżowych konferencjach, prowadzi warsztaty oraz panele dyskusyjne. Członkini Rady Programowej Zamku Cieszyn. Współpracuje m.in. z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie oraz z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach i tamtejszą Akademią Sztuk Pięknych w ramach programu Design Silesia. Jest autorką publikacji dotyczących projektowania
i zarządzania designem. Na stałe współpracuje m.in. z kwartalnikiem 2+3D oraz Magazynem Innowacyjnej Wielkopolski innnowacje&design_pl.

 

Klara Czerniewska – absolwentka Instytutu Historii Sztuki UW.  Od 2010 r. współpracuje z Agnieszką Jacobson-Cielecką przy kwerendzie i organizacji wystaw dizajnu i sztuki użytkowej oraz redakcji i tłumaczeniach towarzyszących im publikacji (m. in. UnPolished, Materia Prima, Dziecinada, Co ty pleciesz?); pisze o dizajnie m.in. na łamach dwutygodnik.com oraz mieszięcznika K Mag. Autorka książki Gaber i Pani Fantazja. Surrealizm stosowany (Warszawa 2011).
Interesuje się wzornictwem i architekturą (soc)modernizmu, edukacją estetyczną i wolnymi skojarzeniami, sztuką współczesną, projektowaniem ekologicznym, zrównoważonym rozwojem i odnawialnymi źródłami energii, tym, co piękne i mądre i tym, co osobliwe.

 

 

Małgorzata Żmijska – absolwentka Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego na kierunku: socjologia ze specjalizacjkomunikowanie i media. Od 2005 r. aktywnie działająca
w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych. W latach 2005-2009 koordynator Międzynarodowego Festiwalu Fotografii oraz Festiwalu Designu. W 2008 roku na zlecenie Instytutu Adama Mickiewicza i Fundacji Edukacji Wizualnej realizowała międzynarodowy projekt „Photopoland” promujący polskich fotografów na świecie (m.in. Nicolas Grospierre, Kramarz&Łodzińska, Szymon Rogiński, Przemysław Pokrycki). Od 2008 roku pracownik etatowy Fabryki Sztuki w Łodzi, gdzie realizowała projekty o zasięgu lokalnym w obszarach animacji kultury, filmu, sztuki współczesnej, wzornictwa. Od 2010 r. Dyrektor Programowy Łódź Design Festival – Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi.

 

 

 

 


Article printed from Łódź Design: http://www.uni.lodzdesign.com/?lang=pl

URL to article: http://www.uni.lodzdesign.com/news/rada-programowa-ldf-2013-2/?lang=pl

URLs in this post:

[1] Image: http://www.uni.lodzdesign.com/wp-content/uploads/2013/06/rada-programowa.jpg

Copyright © 2011 Ldzign. All rights reserved.